
Det er noget helt specielt, når man møder julemanden - det er så specielt, at man sikkert ikke lægger mærke til, at der faktisk er en hel verden skjult i hans enorme skæg - et landskab med robotter, schæferhunde, nisser og alt muligt andet småkravl.

I julemandens Skæg er en kollageworkshop hvor hvor man julehygger og laver anderledes juleklip, for man laver de kryb, kræ og væsner, der bor i de tilsneede jule-skægs-kælkebakker, som bliver til en udstilling.
Landskabet fungerer også som fotokulisse så du kan forklæde dig som julemanden og få de digitale julekort ordnet ved samme, festlige lejlighed.

Alder: 4 år og op
Format: Drop-in
Pris: 12.600,- Ekskl. moms (15.750,- inkl. moms) for tre timer + efterfølgende udstilling af skægget i op til 14 dage.
yderligere dage á tre timer: 5.200,- Ekskl. moms (6.500,- inkl. moms)
+ transportudgifter
